Prihlásenie
Zabudli ste heslo?
|Registrovať
sme.sk

Bývalý riaditeľ Greenpeace: Robili sme podobnú akciu na Mochoveckých vežiach a nás vo väzbe neriešili

3. 12. 2018 o 15:59 | Katarína Kozinková, Peter Valovič

Rada Slobodu, riaditeľa Amnesty International Slovensko a Juraja Rizmana, bývalého riaditeľa Greenpeace a dlhoročného aktivistu sme sa pýtali na zatknutie dvanástich aktivistov Greenpeace po ich proteste proti ťažbe uhlia v Novákoch.

Sloboda vidí anológiu protestu v Novákoch v proteste v Bielowežskom pralese v Poľsku, Rizman sa sám zúčastnil niekoľkých protestov na Slovensku aj v zahraničí. Obaja hovoria o tom, čím je postup okresného prievidzkého súdu, ktorý rozhodol včera o väzobnom stíhaní aktivistov, podľa nich neštandartný.

Pýtali sme sa ich aj na to, či ide podľa nich o trend ohrozovania občianskej spoločnosti u nás a v okolitých krajinách, alebo je to len ojedinelý regionálny prípad.

Vo videu uvidíte aj dronové zábery z akcie v Novákoch, ktoré nám poskytol Greenpeace, podarilo sa nám získať aj zábery prevozu aktivistov do väzenia v Ilave.

Diskusia: Pridajte prvý názor

Najnovšie z TV SME

Cez čiaru: Stratili sa mladé stromy, z ktorých mala vyrásť hora

dnes o 21:12

V čase, keď ochranári bijú na poplach za záchranu slovenských lesov, firma Atalian SK stratila v revíri pri Telgárte niekoľkotisíc sadeníc, z ktorých raz mala vyrásť nová hora. Horár Matúš Hríbik ich našiel zahrabné a schované v jamách.

Podľa Danka nepadlo nebo na Slovákov, no premiér Pellegrini kritizuje vlastných

dnes o 15:16

Andrej Danko vypísal novú voľbu kandidátov na ústavných sudcov.

Peter Pellegrini kritizoval vlastnú stranu za štvrtkové hlasovanie

dnes o 11:27

Domáce spravodajstvoPremiér Peter Pellegrini otvorene skritizoval vlastných poslancov Smeru.

S primátorom Bratislavy Matúšom Vallom o tom, ako ide mesto zabrániť dopravnému kolapsu

včera

Čo všetko mesto pripravilo ako prevenciu pred dopravným kolapsom, aj kde nájdete potrebné informácie, si pozrite vo videu.