Prihlásenie
Zabudli ste heslo?
|Registrovať
     
sme.sk

Vedeli ste, že zmrzlina z McDonald´s je slovenská?

8. 6. 2018 o 12:17

V tomto roku si horúce letné dni môžeme prekvapivo užiť už od skorej jari, a to je príležitosť pre typicky letné osvieženie. Ak patríte k labužníkom, ktorí počas sezóny skonzumujú kvantum zmrzliny, občas isto premýšľate, čo všetko obsahuje. Dvojnásobne vás pôvod surovín a ich spracovanie zaujíma, pokiaľ máte doma aj malé ratolesti. My vám prezradíme tajomstvo zloženia lahodnej čerstvej smotanovej zmrzliny od McDonald's. Možno vás prekvapí skutočnosť, že sa vyrába tu u nás na Slovensku, v malebnej obci na farme Majcichov.

Zmrzlina, ktorú si zákazníci môžu vychutnať počas celého roka v rovnakej kvalite a chuti v 30 reštauráciách McDonald´s na Slovensku, pochádza od najväčšieho slovenského spracovateľa mlieka. Na farme vzdialenej od Trnavy iba 15 minút cesty chovajú približne 2500 kráv, pestujú pre ne krmivo a ročne tu nadoja najviac mlieka v celej republike - až 35 miliónov litrov. Z toho 2 milióny odoberá McDonald's na Slovensku a Česku pre svoje zmrzliny a milkshake-y. Pretože pasterizácia prebieha na relatívne nízkej teplote, mlieko si zachová maximum svojej chuti. Odráža sa to aj na dobe trvanlivosti. Či už zmrzlina alebo milkshake v McDonald's majú dobu trvanlivosti iba 12 dní a zákazník má istotu, že sú skutočne čerstvé.

Viac o kvalite produktov McDonald's si prečítajte na: www.mcdonalds360.sk

Zadajte e-mail a ďalší diel relácie vám neujde!


Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.


RSS s novými dielmi

Najnovšie z TV SME

Top 3 správy z Last Week in Slovakia

včera

Tieto tri hlavné správy boli vybrané z prehľadu správ zo Slovenska v anglickom jazyku.

Rusko odmietol všetky obvinenia

včera

SpravodajstvoExriaditeľ TV Markíza absolvoval výsluch pred vyšetrovateľom.

Podiel vystavených slovenských potravín je stále nízky

včera

Slovenskí potravinári bojujú s podfinancovaným spracovateľským priemyslom.

Čo musíte spraviť, keď si domov prinesiete šteniatko

včera

So psom je psinaS výchovou treba začať hneď.