Prihlásenie
Zabudli ste heslo?
|Registrovať
     
sme.sk

Súťaž Učiteľ Slovenska pomôže objaviť lídrov a profesijné vzory

9. 5. 2018 o 11:00

Snaha posilniť status profesie a sebavedomia pedagógov,lebo ich práca má vplyv na celú našu spoločnosť. Také sú ciele prvého ročníka národného kola prestížnej svetovej súťaže Global Teacher Price, ktorý štartuje už v máji. Postavenie učiteľov je pre našu budúcnosť veľmi dôležité, preto si zaslúžia našu pozornosť a podporu.Od mája sa preto môžu aj naši pedagógovia uchádzať o možnosť stať sa Učiteľom Slovenska,následne o titul najlepšieho učiteľa na svete a získať milión dolárov.

Ocenenie výhercom v minulosti odovzdali bývalý americký prezident Bill Clinton, expert na prežitie v divočine Bear Grills, majster sveta a pilot Formuly 1 Lewis Hamilton. Projekt nadchol aj pápeža Františka aceremoniálu sa zúčastňujú hollywoodske hviezdy ako Charlize Theron, Salma Hayek či Matthew McConaughey.

Víťaza 1. ročníka národného kola UčiteľSlovenska organizátori vyhlásia v októbri, čaká ho odmena 5. 000 euro a cesta na finále Global Teacher Price 2019 do Dubaja.

Najnovšie z TV SME

Pozrite sa ako vyzerajú Kúpele Byšta po rokoch mimo prevádzky

dnes o 11:49

Kúpele sú známe od roku 1867 ako grófske kúpele na liečbu reumatických chorôb.

Vzdelanejší svet môže byť lepší

dnes o 10:00

Komerčné videoVyberte si najlepšiu spomedzi nominovaných organizácií na Cenu Nadácie Orange. A môžete aj zažiť atmosféru galavečera.

Hráči Spartaka si užívajú majstrovské oslavy počas okružnej cesty mestom

včera

Domáce spravodajstvoHráči Spartaka si užívajú majstrovské oslavy počas okružnej cesty mestom.

Kužmová hodnotí finále a celý turnaj ESO 2018

včera

Domáce spravodajstvoKužmová hodnotí finále a celý turnaj ESO 2018.