Prihlásenie
Zabudli ste heslo?
|Registrovať
     
sme.sk

Súťaž Učiteľ Slovenska pomôže objaviť lídrov a profesijné vzory

9. 5. 2018 o 11:00

Snaha posilniť status profesie a sebavedomia pedagógov,lebo ich práca má vplyv na celú našu spoločnosť. Také sú ciele prvého ročníka národného kola prestížnej svetovej súťaže Global Teacher Price, ktorý štartuje už v máji. Postavenie učiteľov je pre našu budúcnosť veľmi dôležité, preto si zaslúžia našu pozornosť a podporu.Od mája sa preto môžu aj naši pedagógovia uchádzať o možnosť stať sa Učiteľom Slovenska,následne o titul najlepšieho učiteľa na svete a získať milión dolárov.

Ocenenie výhercom v minulosti odovzdali bývalý americký prezident Bill Clinton, expert na prežitie v divočine Bear Grills, majster sveta a pilot Formuly 1 Lewis Hamilton. Projekt nadchol aj pápeža Františka aceremoniálu sa zúčastňujú hollywoodske hviezdy ako Charlize Theron, Salma Hayek či Matthew McConaughey.

Víťaza 1. ročníka národného kola UčiteľSlovenska organizátori vyhlásia v októbri, čaká ho odmena 5. 000 euro a cesta na finále Global Teacher Price 2019 do Dubaja.

Najnovšie z TV SME

Dokument Slováka ná šancu získať nomináciu na Oscara

včera

Dominik Bari nakrútil film o najchladnejšom mieste na svete.

Poslanec Marček bude v parlamente hlasovať podľa internetovej ankety

včera

Poslanec Peter Marček zakladá novú stranu Hlas ľudu. Plánuje sa každý mesiac pýtať občanov ako má hlasovať o zákonoch v parlamente.

Remišová: Vďaka SNS príde Slovensko o takmer 300 miliónov eur na vedu

včera

V školstve prepadne podľa Veroniky Remišovej 100 miliónov

Národný futbalový štadión je pripravený hostiť prvý zápas

včera

Štadión bude domovským stánkom Slovana Bratislava.