Prihlásenie
Zabudli ste heslo?
|Registrovať
     
sme.sk

Ako vzniká titulka časopisu smeŽeny? Fotíme krásne osobnosti a krásne ženy.

Spustiť v prehrávači

Fotili sme protokolistku s dušou Indky

9. 3. 2018 o 14:24 | Matej Ohrablo

V etikete a protokole je ako doma, k čomu prispela jej práca letušky, organizátorky aj roky strávené po boku manžela na diplomatickej misii v Indii a neskôr v Poľsku. Božena Volková pracovala pôvodne ako letuška ČSA v rokoch 1972 - 1990. Založila prvú československú agentúru pre hostesky a vzdelávaciu firmu Histesse Int. Po boku manžela Ladislava Volka strávila päť rokov na diplomatickej misii v Indii, v meste Dillí, kde jej muž pracoval ako veľvyslanec. Tieto roky sa pre ňu stali osudovými a vďaka nim objavila krásy indickej kultúry. Po návrate na Slovensko so sebou priniesla aj kúsok Indie a s manželom založili India klub. V súčasnosti pôsobí aj ako lektorka a konzultantka spoločenského správania, biznis etikety a diplomatického protokolu. Je publicistkou a od roku 1992 je členkou Medzinárodného ženského klubu. O etikete, schopnosti Slovákov slušne sa správať a rozdieloch medzi nami a Indmi si môžete prečítať v najnovšom vydaní magazínu smeŽeny, ktoré vyjde 10.3.2018.

Diskusia: Pridajte prvý názor

Zadajte e-mail a ďalší diel relácie vám neujde!


Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.


RSS s novými dielmi

Najnovšie z TV SME

Dokument Slováka ná šancu získať nomináciu na Oscara

včera

Dominik Bari nakrútil film o najchladnejšom mieste na svete.

Poslanec Marček bude v parlamente hlasovať podľa internetovej ankety

včera

Poslanec Peter Marček zakladá novú stranu Hlas ľudu. Plánuje sa každý mesiac pýtať občanov ako má hlasovať o zákonoch v parlamente.

Remišová: Vďaka SNS príde Slovensko o takmer 300 miliónov eur na vedu

včera

V školstve prepadne podľa Veroniky Remišovej 100 miliónov

Národný futbalový štadión je pripravený hostiť prvý zápas

včera

Štadión bude domovským stánkom Slovana Bratislava.