Prihlásenie
Zabudli ste heslo?
|Registrovať
     
sme.sk

Pozrite z čoho McDonald´s skutočne vyrába McNuggets

4. 12. 2017 o 11:44 | tv sme

Značku McDonald´s poznajú zákazníci na celom svete. Na sláve ikonického Big Macu vznikla nejedna konkurenčná sieť reštaurácií rýchleho občerstvenia, ale i malá street foodprevádzka.

Aj keď reštaurácie McDonald´s denne praskajú vo švíkoch, jedlá tejto značky sú opradené nespočetnými mýtmi. Hranolky a vajcia z prášku? Geneticky modifikovaná zelenina? Mlieko nie je od kravy? Mäso plné prídavných látok? Nič nové, len denná realita.

Mali sme možnosť nahliadnuť do procesu výroby jednej z najobľúbenejších pochúťok McDonald´s, kuracích nugetiek Chicken McNuggets. A to doslovne - od poľa až po vidličku.

Farma v maďarskej obci Baktalórántháza je tzv. flagship farm spoločnostiMcDonald´s, kde sa chovajú kurčatá, ktorých mäso sa ďalej spracúva pre tento produkt. Samotná výroba nugetiek prebieha o niekoľko sto kilometrov ďalej, tiež v maďarskej obci Bábolna, kde sídli OSI Food Solutions. Spoločnosť je historicky najstarším dodávateľom pre značku McDonald´s. A výsledok? Chicken McNuggets obsahujú naozaj len čisté mäso z nahrubo pomletých kuracích pŕs, ktoré sú obalené v múke a cestíčku. Chuť im dodáva len soľ, korenie a petržlenová vňať.

Viac o kvalite produktov McDonald´s si prečítajte na: www.mcdonalds360.sk

 

Zadajte e-mail a ďalší diel relácie vám neujde!


Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.


RSS s novými dielmi

Najnovšie z TV SME

Lajčák sa vyjadruje ku kandidatúre na prezidenta

včera

SpravodajstvoPo skončení mandátu v OSN sa vracia na Slovensko.

Rozprávkový svet stiera bariéry medzi deťmi

21. 7. 2018 o 9:00

Vďaka workshopom zažijú deti i dospelí pestrofarebný svet, v ktorom sme každý jeden vzácnym originálom.

Potok v Podspádoch ohrozoval aj starší dom na brehu

19. 7. 2018 o 16:19

SpravodajstvoTatry zasiahli lokálne povodne.

Rozvodnený potok narobil škody v Starej Lesnej

19. 7. 2018 o 12:50

SpravodajstvoV Starej Lesnej vo Vysokých Tatrách sa vybrežil Studený potok.