Prihlásenie
Zabudli ste heslo?
|Registrovať
     
sme.sk

Školenie Technika hrou od materských škôl má prvých absolventov

14. 7. 2015 o 12:04 | P.Višňovský

Slávnostné vyhodnotenie projektu sa uskutočnilo 1. júla 2015 v bratislavskom závode Volkswagen Slovakia, za účasti pedagógov, zástupcov Štátneho pedagogického ústavu, Ministerstva školstva vedy výskumu a športu (MŠVVaŠ),  miest Bratislava a Martin, riaditeľov zapojených škôl a Nadácie.

Odborní garanti projektu z Pedagogickej fakulty Trnavskej univerzity v Trnave vyškolili počas prvého ročníka  40 učiteľov materských škôl, vďaka podpore Nadácie bezplatne. „Kontinuita a systémovosť materských, základných a stredných škôl je veľmi dôležitá. Ministerstvo sa snaží v štátnych vzdelávacích programoch zamerať vzdelávanie na technické predmety. Preto tento projekt vysoko oceňujem," povedala Mgr. Ingrid Kováčová z MŠVVaŠ SR. „Dôležité je, že sa zameral na hru, ktorá je pre deti prirodzená. Je na dospelých, akou formou im ju poskytneme, aby sme ich motivovali vo vzdelávaní. Oceňujem tiež, že sa to deje na pôde významného podniku, ktorý dlhodobo podporuje vzdelávanie detí. Ďakujem učiteľkám, ktoré sa školení zúčastnili."

Zadajte e-mail a ďalší diel relácie vám neujde!


Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.


RSS s novými dielmi

Najnovšie z TV SME

Top 3 správy z Last Week in Slovakia

včera

Tieto tri hlavné správy boli vybrané z prehľadu správ zo Slovenska v anglickom jazyku.

Rusko odmietol všetky obvinenia

včera

SpravodajstvoExriaditeľ TV Markíza absolvoval výsluch pred vyšetrovateľom.

Podiel vystavených slovenských potravín je stále nízky

včera

Slovenskí potravinári bojujú s podfinancovaným spracovateľským priemyslom.

Čo musíte spraviť, keď si domov prinesiete šteniatko

včera

So psom je psinaS výchovou treba začať hneď.