Prihlásenie
Zabudli ste heslo?
|Registrovať
     
sme.sk

Herečka Andrea Kerestešová so štábom a režisérom Mirom Drobným precestovala Čínu, Taiwan a 5 krajín Latinskej Ameriky.Ocitli sa na hrane svojich možností, za hranicou bežného cestovania.

Spustiť v prehrávači

V Šanghaji stojí kostol, ktorý postavil slovenský architekt

16. 9. 2014 o 19:36 | Miro Drobný, Európsky inštitút
V Šanghaji stojí kostol, ktorý postavil slovenský architekt
video Spustiť video

Významný architekt Šanghaja Ladislav Hudec sa narodil za čias Rakúsko-Uhorska, a tak si jeho slávu a odkaz nárokujú nielen Slováci, ale aj Česi a najmä Maďari. Andrea navštívi jeho kostol a získa odpoveď na otázku, ako čínske zriadenie podporuje náboženské komunity. Druhou chúlostivou témou, ktorá sa nachádza za hranicou zákona je prostitúcia. Nepredstavíme vám ale komplikovanú a dobrodružnú históriu stoviek cisárskych konkubín. Súčasnosť je oveľa jednoduchšia smutnejšia.

Herečka Andrea Kerestešová so štábom a režisérom Mirom Drobným precestovala Čínu, Taiwan a 5 krajín Latinskej Ameriky. Na týchto cestách vzniklo 20 pol hodinových filmov, v ktorých vyskúšali, ochutnali a spoznali to, čo v turistických sprievodcoch nenájdete. Ocitli sa na hrane svojich možností, za hranicou bežného cestovania.

Diskusia: 21 príspevkov

Zadajte e-mail a ďalší diel relácie vám neujde!RSS s novými dielmi

Najnovšie z TV SME

V prípade nástenkového tendra padli dlhoročné tresty

včera

Rozsudok nie je právoplatný, odvolanie podala prokurátorka aj obžalovaní exministri.

Výzva Smeru pre Lipčšica

17. 10. 2017 o 15:56

Trestný rozkaz v prípade Lipšicovej nehody nadobudol právoplatnosť 10. októbra 2017.

Sobotné hviezdy Bratislavských jazzových dní

17. 10. 2017 o 12:10

Organizátori festivalu Pavel Daněk a Peter Lipa predstavujú najväčšie sobotňajšie ťaháky festivalu Bratislavské jazzové dni SLSP 2017.

Toto sú hviezdy piatkových Bratislavských jazzových dní

16. 10. 2017 o 8:11

Organizátori festivalu Pavel Daněk a Peter Lipa predstavujú najväčšie piatkové ťaháky festivalu Bratislavské jazzové dni SLSP 2017.