Prihlásenie
Zabudli ste heslo?
|Registrovať
     
sme.sk

Krátke videofilmy Neziskovej organizácie Voices o mladých slovenských hudobníkoch, ktorí sa neprispôsobujú väčšinovému vkusu.

Dynamo Team má všetko vo vlastných rukách

8. 11. 2011 o 11:00 | Voices

Michal Štofej, frontman skupiny Hudba z Marsu, prichádza s novým projektom Dynamo Team. Ide o duo, ktoré založil ako Mike Lark spolu s manželkou Lulu počas polročného pobytu v Anglicku. V prenajatom londýnskom byte Mike a Lulu samostatne nahrali desať tanečných piesní, ktoré dotiahli do finálnej zvukovej podoby v legendárnom štúdiu Abbey Road. Výsledkom je debutový album Slavia, ktorý vyšiel ako vinyl na ich vlastnej značke Lark Records.

Duo Dynamo Team sa dá charakterizovať ako fungujúci DYI (Do It Yourself) projekt, kde si všetko od tvorby pesničiek, nahrávania, produkciu až po natáčanie videoklipov rieši kapela sama vo vlastnej réžii a na vlastné náklady.

Do dnešného dňa už týmto spôsobom Dynamo Team stihli natočiť a zverejniť tri videoklipy na skladbu Roll the Dynamo, OK Let's Go! a We Get High. Medzi doterajšie najväčšie úspechy sa dá považovať zaradenie pilotného singla Roll the Dynamo do rotácií rakúskeho FM4 a z toho vyplývajúce pozvanie na vystúpenie vo viedenskom klube B72. Túto jeseň sa Dynamo Team naživo najbližšie predstaví na Pohoda Indor Camping Festivale, ktorý sa uskutoční 25. - 26. 11. v Trenčíne.

Do konceptu DIY tiež zapadá fakt, že speváčka Lulu sa okrem skupiny zároveň venuje aj výrobe handmade šperkov pod značkou lulu.bijoux.

Krátky film vznikol v septembri 2011 v Trnave. Pripravila ho Nezisková organizácia Voices v rámci
série videofilmov Hudobné úlety o nových slovenských skupinách a premiéru mal 22. septembra
2011 na Voices Live 24

Diskusia: Pridajte prvý názor

Zadajte e-mail a ďalší diel relácie vám neujde!


Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.


RSS s novými dielmi

Najnovšie z TV SME

Matúš Burčík: Ku Kosíkovi prišli len tak strážnici a povedali mu, že môže odísť

včera

Šéf domácej redakcie denníka SME Matúš Burčík telefonoval s prespusteným Ľubošom Kosíkom

Ako vyzerá hackovanie v energetickej firme?

včera

Druhý ročník energetického hackatonu, určeného pre nadšencov analytiky, funkčného dizajnu, zdrojov obnoviteľnej energie pozná svojich víťazov.

Tomi Kid Kovács pripravuje Rytmusa na jeho prvý zápas

včera

ŠportBývalý majster sveta bude boxovať po dvoch rokoch.

Novozvolená starostka Brunoviec s Kotlebovcami problém nemá

13. 11. 2018 o 18:44

Brunovce v okrese Nové Mesto nad Váhom sú jediná obec na Slovensku, kde ĽSNS získala starostovský alebo primátorský post.