Prihlásenie
Zabudli ste heslo?
|Registrovať
     
sme.sk

Krátke videofilmy Neziskovej organizácie Voices o mladých slovenských hudobníkoch, ktorí sa neprispôsobujú väčšinovému vkusu.

Gwerkova: Prisnívané pesničky

28. 6. 2011 o 8:00 | Martina Slováková, VOICES

Históriu tria Gwerkova začali v roku 2008 písať dve kamarátky Gaspi a Zsuzsi, ktoré spolu bývali v bratislavskej Petržalke na ulici A.I. Gwerkovej. Práve tu sa rozhodli spojiť svoje hudobné vízie, ktoré sa nezmestili do ich domovských kapiel (hard-coreový Sick a elektropopový Moustache). Od tej doby prešla Gwerkova mnohými tvárami, od akustických gitár k electro-folku, od popu k ambientu. V roku 2010 sa do zostavy pridal producent a nadšenec oldschoolových technológií Jani Ürögi, ktorý dovtedy tvoril iba sólovo pod menom Illl. Svet kapely sa začal uberať smerom sférickej hudby. Po veľmi produktívnom znovuzrodení vďaka novému členovi Gwerkova v októbri 2010 vydala svoje debutové EP - 6Ears. To vyšlo na stránke vydavateľstva Exitab a je k dispozícii k voľnému sťahovaniu.

Využívajúc sociálne siete Gwerkova oslovila producenta z Montrealu, ktorý sa volá Jean-Patrice Rémillard a ten nadšený ich produkciou vo svojom štúdiu v Kanade už pomaly finalizuje nové pesničky skupiny. Ďalšou zaujímavosťou je súvislosť s výtvarníčkou Melitou Gwerkovou, ktorá po zhliadnutí tohto filmu kontaktovala kapelu s ponukou na spoluprácu. Gwerkova má za sebou viacero koncertov a najbližšie vystúpi naživo napríklad aj na tohtoročnom festivale Bažant pohoda.

Krátky film vznikol v máji 2011 vo Veľkých Dvorníkoch pri Dunajskej Strede. Pripravila ho Voices v rámci série videofilmov Hudobné úlety o nových slovenských skupinách a premiéru mal 26. mája 2011 na Voices Live 22.

Diskusia: 11 príspevkov

Zadajte e-mail a ďalší diel relácie vám neujde!


Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.


RSS s novými dielmi

Najnovšie z TV SME

Europoslanci hovoria o únose vietnamského občana

dnes o 21:26

SpravodajstvoVedúca misie europoslancov je Sophie in't Veld.

Zverejnili tvár muža, mohol byť blízko vraždy Kuciaka

včera

SpravodajstvoOsoba sa má prihlásiť na príslušných úradoch.

Slovenská a česká vláda rokovali v Košiciach

včera

Témou stretnutia bol aj európsky rozpočet či problematika migrácie.

Z drôtu sa kedysi robili pasce na myši, dnes aj Sagan či Hamšík

15. 9. 2018 o 20:48

ElementyKoncom 19. storočia bolo na severozápadnom Slovensku viac ako 150 drotárskych obcí.