Prihlásenie
Zabudli ste heslo?
|Registrovať
     
sme.sk

Krátke videofilmy Neziskovej organizácie Voices o mladých slovenských hudobníkoch, ktorí sa neprispôsobujú väčšinovému vkusu.

Gwerkova: Prisnívané pesničky

28. 6. 2011 o 8:00 | Martina Slováková, VOICES

Históriu tria Gwerkova začali v roku 2008 písať dve kamarátky Gaspi a Zsuzsi, ktoré spolu bývali v bratislavskej Petržalke na ulici A.I. Gwerkovej. Práve tu sa rozhodli spojiť svoje hudobné vízie, ktoré sa nezmestili do ich domovských kapiel (hard-coreový Sick a elektropopový Moustache). Od tej doby prešla Gwerkova mnohými tvárami, od akustických gitár k electro-folku, od popu k ambientu. V roku 2010 sa do zostavy pridal producent a nadšenec oldschoolových technológií Jani Ürögi, ktorý dovtedy tvoril iba sólovo pod menom Illl. Svet kapely sa začal uberať smerom sférickej hudby. Po veľmi produktívnom znovuzrodení vďaka novému členovi Gwerkova v októbri 2010 vydala svoje debutové EP - 6Ears. To vyšlo na stránke vydavateľstva Exitab a je k dispozícii k voľnému sťahovaniu.

Využívajúc sociálne siete Gwerkova oslovila producenta z Montrealu, ktorý sa volá Jean-Patrice Rémillard a ten nadšený ich produkciou vo svojom štúdiu v Kanade už pomaly finalizuje nové pesničky skupiny. Ďalšou zaujímavosťou je súvislosť s výtvarníčkou Melitou Gwerkovou, ktorá po zhliadnutí tohto filmu kontaktovala kapelu s ponukou na spoluprácu. Gwerkova má za sebou viacero koncertov a najbližšie vystúpi naživo napríklad aj na tohtoročnom festivale Bažant pohoda.

Krátky film vznikol v máji 2011 vo Veľkých Dvorníkoch pri Dunajskej Strede. Pripravila ho Voices v rámci série videofilmov Hudobné úlety o nových slovenských skupinách a premiéru mal 26. mája 2011 na Voices Live 22.

Diskusia: 11 príspevkov

Zadajte e-mail a ďalší diel relácie vám neujde!


Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.


RSS s novými dielmi

Najnovšie z TV SME

Matúš Burčík: Ku Kosíkovi prišli len tak strážnici a povedali mu, že môže odísť

včera

Šéf domácej redakcie denníka SME Matúš Burčík telefonoval s prespusteným Ľubošom Kosíkom

Ako vyzerá hackovanie v energetickej firme?

včera

Druhý ročník energetického hackatonu, určeného pre nadšencov analytiky, funkčného dizajnu, zdrojov obnoviteľnej energie pozná svojich víťazov.

Tomi Kid Kovács pripravuje Rytmusa na jeho prvý zápas

včera

ŠportBývalý majster sveta bude boxovať po dvoch rokoch.

Novozvolená starostka Brunoviec s Kotlebovcami problém nemá

13. 11. 2018 o 18:44

Brunovce v okrese Nové Mesto nad Váhom sú jediná obec na Slovensku, kde ĽSNS získala starostovský alebo primátorský post.