Prihlásenie
Zabudli ste heslo?
|Registrovať
sme.sk

Krátke videofilmy Neziskovej organizácie Voices o mladých slovenských hudobníkoch, ktorí sa neprispôsobujú väčšinovému vkusu.

Gwerkova: Prisnívané pesničky

28. 6. 2011 o 8:00 | Martina Slováková, VOICES

Históriu tria Gwerkova začali v roku 2008 písať dve kamarátky Gaspi a Zsuzsi, ktoré spolu bývali v bratislavskej Petržalke na ulici A.I. Gwerkovej. Práve tu sa rozhodli spojiť svoje hudobné vízie, ktoré sa nezmestili do ich domovských kapiel (hard-coreový Sick a elektropopový Moustache). Od tej doby prešla Gwerkova mnohými tvárami, od akustických gitár k electro-folku, od popu k ambientu. V roku 2010 sa do zostavy pridal producent a nadšenec oldschoolových technológií Jani Ürögi, ktorý dovtedy tvoril iba sólovo pod menom Illl. Svet kapely sa začal uberať smerom sférickej hudby. Po veľmi produktívnom znovuzrodení vďaka novému členovi Gwerkova v októbri 2010 vydala svoje debutové EP - 6Ears. To vyšlo na stránke vydavateľstva Exitab a je k dispozícii k voľnému sťahovaniu.

Využívajúc sociálne siete Gwerkova oslovila producenta z Montrealu, ktorý sa volá Jean-Patrice Rémillard a ten nadšený ich produkciou vo svojom štúdiu v Kanade už pomaly finalizuje nové pesničky skupiny. Ďalšou zaujímavosťou je súvislosť s výtvarníčkou Melitou Gwerkovou, ktorá po zhliadnutí tohto filmu kontaktovala kapelu s ponukou na spoluprácu. Gwerkova má za sebou viacero koncertov a najbližšie vystúpi naživo napríklad aj na tohtoročnom festivale Bažant pohoda.

Krátky film vznikol v máji 2011 vo Veľkých Dvorníkoch pri Dunajskej Strede. Pripravila ho Voices v rámci série videofilmov Hudobné úlety o nových slovenských skupinách a premiéru mal 26. mája 2011 na Voices Live 22.

Diskusia: 11 príspevkov

Zadajte e-mail a ďalší diel relácie vám neujde!


Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.


RSS s novými dielmi

Najnovšie z TV SME

Cez čiaru: Stratili sa mladé stromy, z ktorých mala vyrásť hora

dnes o 21:12

V čase, keď ochranári bijú na poplach za záchranu slovenských lesov, firma Atalian SK stratila v revíri pri Telgárte niekoľkotisíc sadeníc, z ktorých raz mala vyrásť nová hora. Horár Matúš Hríbik ich našiel zahrabné a schované v jamách.

Podľa Danka nepadlo nebo na Slovákov, no premiér Pellegrini kritizuje vlastných

dnes o 15:16

Andrej Danko vypísal novú voľbu kandidátov na ústavných sudcov.

Peter Pellegrini kritizoval vlastnú stranu za štvrtkové hlasovanie

dnes o 11:27

Domáce spravodajstvoPremiér Peter Pellegrini otvorene skritizoval vlastných poslancov Smeru.

S primátorom Bratislavy Matúšom Vallom o tom, ako ide mesto zabrániť dopravnému kolapsu

včera

Čo všetko mesto pripravilo ako prevenciu pred dopravným kolapsom, aj kde nájdete potrebné informácie, si pozrite vo videu.