Prihlásenie
Zabudli ste heslo?
|Registrovať
     
sme.sk

Krátke videofilmy Neziskovej organizácie Voices o mladých slovenských hudobníkoch, ktorí sa neprispôsobujú väčšinovému vkusu.

V Nourish My Fame sú filmári

14. 4. 2011 o 11:53 | Martina Slováková

Trio Nourish My Fame patrí medzi najvýraznejšie objavy slovenskej elektronickej hudobnej scény za rok 2010. Ich prvá skladba vznikla v septembri 2009, keď ju ešte tvorilo len duo Audrey Csanadi (spev) a Adam Dekan (producent). Po príchode Dušana Husára (el. bicie) sa zostava skompletizovala, nápady dotiahla do ucelených pesničiek a kocom roku 2010 vydala na vlastné náklady svoj debutový album Nauta. Prvým singlom z albumu sa stala skladba Love Apple, ktorá svižnými swingovými samplami patrí medzi najhravejšie kompozície Nourish my Fame. Žánrový záber albumu je však pestrejší a samotní členovia sa dištancujú od ich zaradenia do súčasného trendu samplovania starých swingových a jazzových nahrávok. Skupina má momentálne za sebou prvé koncerty, prvé festivaly, prvé menšie turné a začína sa na pódiu cítiť stále viac doma. Svoju downtempovú zmes elektroniky, ťažkých beatov a nežných vokálov kritici najčastejšie radia do škatuľky trip-hop, kapela má však radšej označenie organická elektronika.

Členovia Nourish my Fame študujú na VŠMU a vo vlastnej réžii si natočili pôsobivý videoklip ku skladbe Figurative She. Okrem vlastných videoklipov majú rozpracované video aj pre spriatelenú elektro-popovú formáciu Noisecut.

Krátky film o elektronickom triu Nourish My Fame vznikol v marci 2011 v ateliéroch VŠVU v Bratislave. Pripravila ho Voices v rámci série videofilmov Hudobné úlety o nových slovenských kapelách a premiéru mal 17. marca 2011 na Voices Live 20.

 

Diskusia: 1 príspevkov

Zadajte e-mail a ďalší diel relácie vám neujde!


Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.


RSS s novými dielmi

Najnovšie z TV SME

Lajčák sa vyjadruje ku kandidatúre na prezidenta

včera

SpravodajstvoPo skončení mandátu v OSN sa vracia na Slovensko.

Rozprávkový svet stiera bariéry medzi deťmi

21. 7. 2018 o 9:00

Vďaka workshopom zažijú deti i dospelí pestrofarebný svet, v ktorom sme každý jeden vzácnym originálom.

Potok v Podspádoch ohrozoval aj starší dom na brehu

19. 7. 2018 o 16:19

SpravodajstvoTatry zasiahli lokálne povodne.

Rozvodnený potok narobil škody v Starej Lesnej

19. 7. 2018 o 12:50

SpravodajstvoV Starej Lesnej vo Vysokých Tatrách sa vybrežil Studený potok.