Prihlásenie
Zabudli ste heslo?
|Registrovať
sme.sk

Krátke videofilmy Neziskovej organizácie Voices o mladých slovenských hudobníkoch, ktorí sa neprispôsobujú väčšinovému vkusu.

V Nourish My Fame sú filmári

14. 4. 2011 o 11:53 | Martina Slováková

Trio Nourish My Fame patrí medzi najvýraznejšie objavy slovenskej elektronickej hudobnej scény za rok 2010. Ich prvá skladba vznikla v septembri 2009, keď ju ešte tvorilo len duo Audrey Csanadi (spev) a Adam Dekan (producent). Po príchode Dušana Husára (el. bicie) sa zostava skompletizovala, nápady dotiahla do ucelených pesničiek a kocom roku 2010 vydala na vlastné náklady svoj debutový album Nauta. Prvým singlom z albumu sa stala skladba Love Apple, ktorá svižnými swingovými samplami patrí medzi najhravejšie kompozície Nourish my Fame. Žánrový záber albumu je však pestrejší a samotní členovia sa dištancujú od ich zaradenia do súčasného trendu samplovania starých swingových a jazzových nahrávok. Skupina má momentálne za sebou prvé koncerty, prvé festivaly, prvé menšie turné a začína sa na pódiu cítiť stále viac doma. Svoju downtempovú zmes elektroniky, ťažkých beatov a nežných vokálov kritici najčastejšie radia do škatuľky trip-hop, kapela má však radšej označenie organická elektronika.

Členovia Nourish my Fame študujú na VŠMU a vo vlastnej réžii si natočili pôsobivý videoklip ku skladbe Figurative She. Okrem vlastných videoklipov majú rozpracované video aj pre spriatelenú elektro-popovú formáciu Noisecut.

Krátky film o elektronickom triu Nourish My Fame vznikol v marci 2011 v ateliéroch VŠVU v Bratislave. Pripravila ho Voices v rámci série videofilmov Hudobné úlety o nových slovenských kapelách a premiéru mal 17. marca 2011 na Voices Live 20.

 

Diskusia: 1 príspevkov

Zadajte e-mail a ďalší diel relácie vám neujde!


Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.


RSS s novými dielmi

Najnovšie z TV SME

Cez čiaru: Stratili sa mladé stromy, z ktorých mala vyrásť hora

dnes o 21:12

V čase, keď ochranári bijú na poplach za záchranu slovenských lesov, firma Atalian SK stratila v revíri pri Telgárte niekoľkotisíc sadeníc, z ktorých raz mala vyrásť nová hora. Horár Matúš Hríbik ich našiel zahrabné a schované v jamách.

Podľa Danka nepadlo nebo na Slovákov, no premiér Pellegrini kritizuje vlastných

dnes o 15:16

Andrej Danko vypísal novú voľbu kandidátov na ústavných sudcov.

Peter Pellegrini kritizoval vlastnú stranu za štvrtkové hlasovanie

dnes o 11:27

Domáce spravodajstvoPremiér Peter Pellegrini otvorene skritizoval vlastných poslancov Smeru.

S primátorom Bratislavy Matúšom Vallom o tom, ako ide mesto zabrániť dopravnému kolapsu

včera

Čo všetko mesto pripravilo ako prevenciu pred dopravným kolapsom, aj kde nájdete potrebné informácie, si pozrite vo videu.