Prihlásenie
Zabudli ste heslo?
|Registrovať
     
sme.sk

Krátke videofilmy Neziskovej organizácie Voices o mladých slovenských hudobníkoch, ktorí sa neprispôsobujú väčšinovému vkusu.

RARA AVIS je melancholicky temná gitarovka

11. 4. 2011 o 11:38 | Martina Slováková

Kapela Rara Avis je na scéne pomerne nová, napriek tomu už ale svojou melancholicky temnou, ale zároveň gitarami nabrúsenou tvorbou stihla zaujať poslucháčov, ale aj české vydavateľstvo XP Production. V januári 2010 skupine vyšiel debutový album The Portrait, ktorý nahrávali v Bratislave u Mareka Rakovického z Lavagance a o mesiac neskôr ho pokrstili v pražskom Lucerna Music Bare. Rara Avis sa českému publiku asi najviac zviditeľnili ako predkapela The Subways či zahrievaním pódia syntypopovým hviezdam Hurts na ich koncerte v Prahe. Po rôznych personálnych zmenách a presunu z Bratislavy do Prahy sa kapela momentálne cíti najlepšie vo vyváženej kombinácii dvoch Čechov a dvoch Slovákov. Práve v tomto harmonickom rozpoložení a pred ich prvým slovenským koncertom v novej zostave ich tvorcovia filmu navštívili v budove bývalej psychiatrickej liečebne, kde chalani tvoria a skúšajú.

Krátky film o mladej gitarovej štvorici Rara Avis pripravila Voices v rámci pokračovania série videofilmov Hudobné úlety o nových zaujímavých slovenských hudobných kapelách a projektoch a premiéru mal 17. februára 2011 na Voices Live 19.

Diskusia: 1 príspevkov

Zadajte e-mail a ďalší diel relácie vám neujde!


Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.


RSS s novými dielmi

Najnovšie z TV SME

Zverejnili tvár muža, mohol byť blízko vraždy Kuciaka

včera

SpravodajstvoOsoba sa má prihlásiť na príslušných úradoch.

Slovenská a česká vláda rokovali v Košiciach

včera

Témou stretnutia bol aj európsky rozpočet či problematika migrácie.

Z drôtu sa kedysi robili pasce na myši, dnes aj Sagan či Hamšík

15. 9. 2018 o 20:48

ElementyKoncom 19. storočia bolo na severozápadnom Slovensku viac ako 150 drotárskych obcí.

Psíka z útulku si zadovážte skôr ako sa vám narodí prvé dieťa

14. 9. 2018 o 15:51

So psom je psinaNa čo si treba dať pozor pri adoptovaní psíka z útulku.