Prihlásenie
Zabudli ste heslo?
|Registrovať
sme.sk

Krátke videofilmy Neziskovej organizácie Voices o mladých slovenských hudobníkoch, ktorí sa neprispôsobujú väčšinovému vkusu.

RARA AVIS je melancholicky temná gitarovka

11. 4. 2011 o 11:38 | Martina Slováková

Kapela Rara Avis je na scéne pomerne nová, napriek tomu už ale svojou melancholicky temnou, ale zároveň gitarami nabrúsenou tvorbou stihla zaujať poslucháčov, ale aj české vydavateľstvo XP Production. V januári 2010 skupine vyšiel debutový album The Portrait, ktorý nahrávali v Bratislave u Mareka Rakovického z Lavagance a o mesiac neskôr ho pokrstili v pražskom Lucerna Music Bare. Rara Avis sa českému publiku asi najviac zviditeľnili ako predkapela The Subways či zahrievaním pódia syntypopovým hviezdam Hurts na ich koncerte v Prahe. Po rôznych personálnych zmenách a presunu z Bratislavy do Prahy sa kapela momentálne cíti najlepšie vo vyváženej kombinácii dvoch Čechov a dvoch Slovákov. Práve v tomto harmonickom rozpoložení a pred ich prvým slovenským koncertom v novej zostave ich tvorcovia filmu navštívili v budove bývalej psychiatrickej liečebne, kde chalani tvoria a skúšajú.

Krátky film o mladej gitarovej štvorici Rara Avis pripravila Voices v rámci pokračovania série videofilmov Hudobné úlety o nových zaujímavých slovenských hudobných kapelách a projektoch a premiéru mal 17. februára 2011 na Voices Live 19.

Diskusia: 1 príspevkov

Zadajte e-mail a ďalší diel relácie vám neujde!


Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.


RSS s novými dielmi

Najnovšie z TV SME

Cez čiaru: Stratili sa mladé stromy, z ktorých mala vyrásť hora

dnes o 21:12

V čase, keď ochranári bijú na poplach za záchranu slovenských lesov, firma Atalian SK stratila v revíri pri Telgárte niekoľkotisíc sadeníc, z ktorých raz mala vyrásť nová hora. Horár Matúš Hríbik ich našiel zahrabné a schované v jamách.

Podľa Danka nepadlo nebo na Slovákov, no premiér Pellegrini kritizuje vlastných

dnes o 15:16

Andrej Danko vypísal novú voľbu kandidátov na ústavných sudcov.

Peter Pellegrini kritizoval vlastnú stranu za štvrtkové hlasovanie

dnes o 11:27

Domáce spravodajstvoPremiér Peter Pellegrini otvorene skritizoval vlastných poslancov Smeru.

S primátorom Bratislavy Matúšom Vallom o tom, ako ide mesto zabrániť dopravnému kolapsu

včera

Čo všetko mesto pripravilo ako prevenciu pred dopravným kolapsom, aj kde nájdete potrebné informácie, si pozrite vo videu.