Prihlásenie
Zabudli ste heslo?
|Registrovať
     
sme.sk

Krátke videofilmy Neziskovej organizácie Voices o mladých slovenských hudobníkoch, ktorí sa neprispôsobujú väčšinovému vkusu.

RARA AVIS je melancholicky temná gitarovka

11. 4. 2011 o 11:38 | Martina Slováková

Kapela Rara Avis je na scéne pomerne nová, napriek tomu už ale svojou melancholicky temnou, ale zároveň gitarami nabrúsenou tvorbou stihla zaujať poslucháčov, ale aj české vydavateľstvo XP Production. V januári 2010 skupine vyšiel debutový album The Portrait, ktorý nahrávali v Bratislave u Mareka Rakovického z Lavagance a o mesiac neskôr ho pokrstili v pražskom Lucerna Music Bare. Rara Avis sa českému publiku asi najviac zviditeľnili ako predkapela The Subways či zahrievaním pódia syntypopovým hviezdam Hurts na ich koncerte v Prahe. Po rôznych personálnych zmenách a presunu z Bratislavy do Prahy sa kapela momentálne cíti najlepšie vo vyváženej kombinácii dvoch Čechov a dvoch Slovákov. Práve v tomto harmonickom rozpoložení a pred ich prvým slovenským koncertom v novej zostave ich tvorcovia filmu navštívili v budove bývalej psychiatrickej liečebne, kde chalani tvoria a skúšajú.

Krátky film o mladej gitarovej štvorici Rara Avis pripravila Voices v rámci pokračovania série videofilmov Hudobné úlety o nových zaujímavých slovenských hudobných kapelách a projektoch a premiéru mal 17. februára 2011 na Voices Live 19.

Diskusia: 1 príspevkov

Zadajte e-mail a ďalší diel relácie vám neujde!


Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.


RSS s novými dielmi

Najnovšie z TV SME

Matúš Burčík: Ku Kosíkovi prišli len tak strážnici a povedali mu, že môže odísť

včera

Šéf domácej redakcie denníka SME Matúš Burčík telefonoval s prespusteným Ľubošom Kosíkom

Ako vyzerá hackovanie v energetickej firme?

včera

Druhý ročník energetického hackatonu, určeného pre nadšencov analytiky, funkčného dizajnu, zdrojov obnoviteľnej energie pozná svojich víťazov.

Tomi Kid Kovács pripravuje Rytmusa na jeho prvý zápas

včera

ŠportBývalý majster sveta bude boxovať po dvoch rokoch.

Novozvolená starostka Brunoviec s Kotlebovcami problém nemá

13. 11. 2018 o 18:44

Brunovce v okrese Nové Mesto nad Váhom sú jediná obec na Slovensku, kde ĽSNS získala starostovský alebo primátorský post.