Prihlásenie
Zabudli ste heslo?
|Registrovať
     
sme.sk

Krátke videofilmy Neziskovej organizácie Voices o mladých slovenských hudobníkoch, ktorí sa neprispôsobujú väčšinovému vkusu.

The Ills: Kopírujte s vkusom

11. 11. 2010 o 9:00 | Martina Slováková, Voices

Nezisková organizácia Voices pripravila ďalšie pokračovanie série videofilmov Hudobné úlety o mladých a zaujímavých slovenských hudobných kapelách a projektoch. Krátky film o pravdepodobne prvej postrockovo - shoegazovej kapele na Slovensku vznikol 12. októbra 2010 v bratislavskej skúšobni The Ills vedľa železničnej stanice Vinohrady a premiéru mal 21.októbra 2010 na Voices Live 17.

Vlna shoegazových a post-rockových kapiel zasiahla celý svet, ale na Slovensku s tým prví prišli The Ills. Napodobňovaním zvuku, ktorý na Slovensku málokto pozná môže kapela vzbudiť aj vzácny pocit originality a jedinečnosti. Ale aj keď ide iba o pocit, aspoň sa kopíruje s vkusom.  A presne to je recept, ktorý odporúčajú členovia The ILLS aj ostatným slovenským kapelám.  Skupina The Ills  vznikla v Bratislave v septembri 2008. Štvorčlenná kapela v klasickej zostave (dve gitary, basa, bicie) tvorí výhradne inštrumentálky a po neúspešných pokusoch s mikrofónom sa jej členovia počas hrania namiesto spievania radšej pozerajú na svoje topánky. Po dvoch voľne stiahnuteľných EP cez internetové vydavateľstvo Exitlabel nahrávajú v spolupráci so spriazneným klubom Tabačka v Košiciach svoj debutový album To Wish Impossible Things, pomenovaný podľa pesničky obľúbenej kapely basgitaristu Fifa - The Cure. The Ills radi a často koncertujú a majú za sebou turné so skupinami Čisté tvary a nedávno aj so skupinou Kolowrat.

Diskusia: 1 príspevkov

Zadajte e-mail a ďalší diel relácie vám neujde!


Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.


RSS s novými dielmi

Najnovšie z TV SME

Europoslanci hovoria o únose vietnamského občana

dnes o 21:26

SpravodajstvoVedúca misie europoslancov je Sophie in't Veld.

Zverejnili tvár muža, mohol byť blízko vraždy Kuciaka

včera

SpravodajstvoOsoba sa má prihlásiť na príslušných úradoch.

Slovenská a česká vláda rokovali v Košiciach

včera

Témou stretnutia bol aj európsky rozpočet či problematika migrácie.

Z drôtu sa kedysi robili pasce na myši, dnes aj Sagan či Hamšík

15. 9. 2018 o 20:48

ElementyKoncom 19. storočia bolo na severozápadnom Slovensku viac ako 150 drotárskych obcí.