Prihlásenie
Zabudli ste heslo?
|Registrovať
     
sme.sk

Krátke videofilmy Neziskovej organizácie Voices o mladých slovenských hudobníkoch, ktorí sa neprispôsobujú väčšinovému vkusu.

The Ills: Kopírujte s vkusom

11. 11. 2010 o 9:00 | Martina Slováková, Voices

Nezisková organizácia Voices pripravila ďalšie pokračovanie série videofilmov Hudobné úlety o mladých a zaujímavých slovenských hudobných kapelách a projektoch. Krátky film o pravdepodobne prvej postrockovo - shoegazovej kapele na Slovensku vznikol 12. októbra 2010 v bratislavskej skúšobni The Ills vedľa železničnej stanice Vinohrady a premiéru mal 21.októbra 2010 na Voices Live 17.

Vlna shoegazových a post-rockových kapiel zasiahla celý svet, ale na Slovensku s tým prví prišli The Ills. Napodobňovaním zvuku, ktorý na Slovensku málokto pozná môže kapela vzbudiť aj vzácny pocit originality a jedinečnosti. Ale aj keď ide iba o pocit, aspoň sa kopíruje s vkusom.  A presne to je recept, ktorý odporúčajú členovia The ILLS aj ostatným slovenským kapelám.  Skupina The Ills  vznikla v Bratislave v septembri 2008. Štvorčlenná kapela v klasickej zostave (dve gitary, basa, bicie) tvorí výhradne inštrumentálky a po neúspešných pokusoch s mikrofónom sa jej členovia počas hrania namiesto spievania radšej pozerajú na svoje topánky. Po dvoch voľne stiahnuteľných EP cez internetové vydavateľstvo Exitlabel nahrávajú v spolupráci so spriazneným klubom Tabačka v Košiciach svoj debutový album To Wish Impossible Things, pomenovaný podľa pesničky obľúbenej kapely basgitaristu Fifa - The Cure. The Ills radi a často koncertujú a majú za sebou turné so skupinami Čisté tvary a nedávno aj so skupinou Kolowrat.

Diskusia: 1 príspevkov

Zadajte e-mail a ďalší diel relácie vám neujde!


Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.


RSS s novými dielmi

Najnovšie z TV SME

Matúš Burčík: Ku Kosíkovi prišli len tak strážnici a povedali mu, že môže odísť

včera

Šéf domácej redakcie denníka SME Matúš Burčík telefonoval s prespusteným Ľubošom Kosíkom

Ako vyzerá hackovanie v energetickej firme?

včera

Druhý ročník energetického hackatonu, určeného pre nadšencov analytiky, funkčného dizajnu, zdrojov obnoviteľnej energie pozná svojich víťazov.

Tomi Kid Kovács pripravuje Rytmusa na jeho prvý zápas

včera

ŠportBývalý majster sveta bude boxovať po dvoch rokoch.

Novozvolená starostka Brunoviec s Kotlebovcami problém nemá

13. 11. 2018 o 18:44

Brunovce v okrese Nové Mesto nad Váhom sú jediná obec na Slovensku, kde ĽSNS získala starostovský alebo primátorský post.