Prihlásenie
Zabudli ste heslo?
|Registrovať
     
sme.sk

Krátke videofilmy Neziskovej organizácie Voices o mladých slovenských hudobníkoch, ktorí sa neprispôsobujú väčšinovému vkusu.

The Ills: Kopírujte s vkusom

11. 11. 2010 o 9:00 | Martina Slováková, Voices

Nezisková organizácia Voices pripravila ďalšie pokračovanie série videofilmov Hudobné úlety o mladých a zaujímavých slovenských hudobných kapelách a projektoch. Krátky film o pravdepodobne prvej postrockovo - shoegazovej kapele na Slovensku vznikol 12. októbra 2010 v bratislavskej skúšobni The Ills vedľa železničnej stanice Vinohrady a premiéru mal 21.októbra 2010 na Voices Live 17.

Vlna shoegazových a post-rockových kapiel zasiahla celý svet, ale na Slovensku s tým prví prišli The Ills. Napodobňovaním zvuku, ktorý na Slovensku málokto pozná môže kapela vzbudiť aj vzácny pocit originality a jedinečnosti. Ale aj keď ide iba o pocit, aspoň sa kopíruje s vkusom.  A presne to je recept, ktorý odporúčajú členovia The ILLS aj ostatným slovenským kapelám.  Skupina The Ills  vznikla v Bratislave v septembri 2008. Štvorčlenná kapela v klasickej zostave (dve gitary, basa, bicie) tvorí výhradne inštrumentálky a po neúspešných pokusoch s mikrofónom sa jej členovia počas hrania namiesto spievania radšej pozerajú na svoje topánky. Po dvoch voľne stiahnuteľných EP cez internetové vydavateľstvo Exitlabel nahrávajú v spolupráci so spriazneným klubom Tabačka v Košiciach svoj debutový album To Wish Impossible Things, pomenovaný podľa pesničky obľúbenej kapely basgitaristu Fifa - The Cure. The Ills radi a často koncertujú a majú za sebou turné so skupinami Čisté tvary a nedávno aj so skupinou Kolowrat.

Diskusia: 1 príspevkov

Zadajte e-mail a ďalší diel relácie vám neujde!


Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.


RSS s novými dielmi

Najnovšie z TV SME

Lajčák sa vyjadruje ku kandidatúre na prezidenta

včera

SpravodajstvoPo skončení mandátu v OSN sa vracia na Slovensko.

Rozprávkový svet stiera bariéry medzi deťmi

21. 7. 2018 o 9:00

Vďaka workshopom zažijú deti i dospelí pestrofarebný svet, v ktorom sme každý jeden vzácnym originálom.

Potok v Podspádoch ohrozoval aj starší dom na brehu

19. 7. 2018 o 16:19

SpravodajstvoTatry zasiahli lokálne povodne.

Rozvodnený potok narobil škody v Starej Lesnej

19. 7. 2018 o 12:50

SpravodajstvoV Starej Lesnej vo Vysokých Tatrách sa vybrežil Studený potok.