Prihlásenie
Zabudli ste heslo?
|Registrovať
     
sme.sk

Von z mesta

Neseďte doma a vyberte sa von z Bratislavy. Tipy na výlety pre vás.

Zbaľte lyže, polovičku, deti a choďte na Myjavu

11. 2. 2009 o 20:00

Po dlhšej odmlke sa opäť vyberieme von z mesta. Zadanie bolo tento krát jasne definované. Bratislavčanom čoskoro začínajú jarné prázdniny a detváky budú ako z reťaze odtrhnuté. Hľadali sme lokalitu nie veľmi vzdialenú od „Krásky na Dunaji“, kde by sa dalo polyžovať, v pohode zaparkovať, žalúdok niečím dobrým naplniť, v pohode sa ubytovať a aby to veľa nestálo. Voľba padla na SKI Land Stará Myjava.

Nassfeld sa pod snehovou nádielkou neutopil. A ani v našom hodnotení

28. 12. 2008 o 20:00

Začiatkom zimy zavalili južné Rakúsko tony snehu. Práve preto sme sa vybrali práve sem otestovať lyžiarske stredisko Nassfeld. Zo Slovenska je vzdialené asi 4 hodinky cesty po diaľnici.

Lyžovali sme na Štrbskom Plese. Oplatilo sa?

17. 12. 2008 o 20:00

Ak chcete opustiť Vianocami pobláznené mesto, choďte sa lyžovať. V zimnom špeciáli skúša TV SME strediská za vás. Pôvodne si to naša testovacia dvojica chcela namieriť na len nedávno otvorené nové zjazdovky na Chopku, ale po diskusii pod minulým dielom relácie, v ktorej sa účastníci rozdelili na tábor obhajujúci lyžovačku vo Vysokých Tatrách a tábor oponentov, rozhodli sa otestovať výkladnú skriňu našich veľhôr - Štrbské pleso.

Kam sa ísť lyžovať? Skúšali sme blízko Viedne

10. 12. 2008 o 20:00

Stuhleck pri obci Spital am Semmering je so svojimi 1782 metrami najvyšší vrch na východnom okraji Álp a najväčšie lyžiarske stredisko na východe Rakúska. Stuhleck bol prvý kopec, na ktorý v roku 1891 vystúpili na lyžiach. Dnes sa hore už nemusíte driapať po svojich. Stačí nasadnúť na štvorsedačku. Túto lokalitu na zimné športy sme vyskúšali za vás.

Dosť bolo vianočných trhov v Bratislave

26. 11. 2008 o 20:00

Ak sa vám vianočné trhy v Bratislave zdajú primalé alebo ich máte už jednoducho dosť, vyrazte si do susednej Viedne. Rovnako to spravilo aj naše testovacie duo Li-en a Okraj.

Nekupujte psíka. Môžete si ho požičať

19. 11. 2008 o 20:00

Voľné chvíle sa dajú tráviť rôznym spôsobom. A nemusí ísť len o míňanie peňazí na zábavu. Naša testovacia dvojica v zložení Okraj a Li-en sa tentokrát vybrala do útulku pre psov a zistila za vás, čo to v praxi znamená pomôcť „odloženým chlpáčom" nielen finančne. Vybrala sa s nimi na prechádzku.

Kúpať sa do perly Moravy

12. 11. 2008 o 20:00

Luhačovice sa považujú za najkrajšie moravské kúpele a často ich nazývajú aj perlou Moravy. Naša testovacia dvojica v zložení Okraj a Li-en sa pobrala pozrieť, čo je na tom pravdy. Najväčšie moravské kúpele ležia 15 kilometrov juhovýchodne od Zlína. V tomto regióne je až 14 minerálnych prameňov s rôznymi účinkami a aj rôznymi chuťami. Len mimochodom - nie všetky musia vaše chuťové bunky a žalúdok zvládnuť. Viď video.

Ako z Budapešti zaútočili na Trenčín. A krásy hradu

5. 11. 2008 o 20:00

Trenčín patrí spolu s Nitrou a Bratislavou k trom najstarším mestám na Slovensku. Jeho dominantou je hrad, ku ktorému vedie kľukatá cesta. A aj ten prilákal našu testovaciu dvojicu, Okraja a Li-en, aby sa tam vybrali.

Zažite konský svet. Ideálny výlet

29. 10. 2008 o 20:00

Jeseň priam láka na prechádzky po prírode. Naša testovacia dvojica neodolala a do prírody sa nevybrala pešo, ale na koňoch.

Ako strieľať v Bratislave a ako sa nič zlé nestane

22. 10. 2008 o 20:00

Naša testovacia dvojica sa tentokrát rozhodla postrieľať sa navzájom. Zbrane nabila strelivom s ružovou farbou a prepadla lákadlám paintballu.

Zbesilá jazda nemusí ohrozovať

15. 10. 2008 o 20:00

Ak patríte medzi priaznivcov rýchlej a zbesilej jazdy a zároveň ste uvedomelým vodičom, ktorý neohrozuje ostatných, svoje adrenalínové chúťky môžete ukojiť napríklad na motokárovej dráhe.