Prihlásenie
Zabudli ste heslo?
|Registrovať
     
sme.sk

Marián Fecko: Študent si predstavuje niečo iné

16. 11. 2012 o 14:40

Diferenciálna geometria pre fyzikov je rozšírená matematická analýza. A geometria prešla obrovským vývojom, hovorí teoretický fyzik Marián Fecko.

Fedor Čiampor: Väčšina chrípkových vírusov pochádza z Číny

21. 10. 2011 o 15:57

"Vírusy chrípky sú evolučne všetky vtáčími vírusmi vodných vtákov. Preto väčšina chrípkových vírusov pochádza z Číny, kde milujú kačice," hovorí virológ Fedor Čiampor.

Dobrá škola na Slovensku existuje

21. 10. 2011 o 9:44

Bývalý učiteľ Vlado Burjan sa niekedy začiatkom roku 2009 rozhodol, že začne vydávať časopis pre učiteľov. Bez prostriedkov, bez redakcie a bez skúseností konkurovať oficiálnym Učiteľským novinám so stálou redakciou a dlhou tradíciou.

Spomienky na Pohodu 2009

29. 7. 2009 o 17:50

Odhliadnuc od smutných faktov a spomienok, rozhodli sme nezabudnúť aj na príjemné chvíle, ktoré Pohoda so sebou tento rok priniesla. Na ešte slnkom zaliaty festival spomíname v Hudobných úletoch prostredníctvom rozhovorov a záznamov z koncertov slovenských kapiel.

Ľútosť nemám rada

12. 7. 2009 o 14:50

Barbora Belašičová aj napriek ťažkému sluchovému postihnutiu úspešne ukončila bakalárske štúdium sociálnej práce a momentálne pracuje v Asociácii organizácií zdravotne postihnutých občanov SR ako administratívna pracovníčka.

Klientom rozumiem, prešiel som tým sám

4. 6. 2009 o 12:35

Jozef Veverka sa postupne naučil so svojím telesným postihnutím naplno žiť. Naučil sa nie jednoduchú legislatívu sociálnej pomoci, našiel si prácu a teraz sám pomáha druhým. Pracuje v Komunitnom informačno-poradenskom centre v Pezinku, kde ľuďom znevýhodneným na trhu práce poskytuje poradenstvo o pomôckach a príspevkoch, vyhľadáva pre nich pracovné miesta.

Z domova sociálnych služieb na otvorený trh práce

15. 5. 2009 o 15:00

Martin Šteruský po ukončení špeciálnej základnej školy nezískal pracovné uplatnenie a dvanásť rokov denne dochádzal do DSS prof. Karola Matulaya. Po absolvovaní polročného tréningu začal robiť čašníka v Kaviarni Radnička. Dnes pracuje už desiaty rok a stretnúť ho môžete v Bufete Zdravíčko v Nemocnici Milosrdní bratia.

Toni Granko

6. 5. 2009 o 13:25

V Malých Karpatoch nad Svätým Jurom v dome, čo si veľa pamätá, tvorí neuveriteľnú hudbu. Softvérové možnosti kombinuje s gitarou, klávesmi a spevom bez textu. Taký je hudobník, ktorý si hovorí Toni Granko.

Kolowrat

29. 4. 2009 o 12:25

Klasická big beatová zostava (basa, bicie, gitara, spev) doplnená o husle, neskôr o akordeón. Košická kapela Kolowrat tvrdí, že hrá rockenrol, žánre veľmi nerieši. Málo známa, o to pozoruhodnejšia šesťčlenná kapela pokrstila druhý album Slnko je vo veži.

Pracujem a zvyšujem si kvalifikáciu

25. 4. 2009 o 20:40

Sympatický Juraj Šuster chcel pracovať. Sedem rokov pracoval v DSS Integra na individuálnom chránenom pracovnom mieste a neskôr sa zamestnal v Dome seniorov Archa, kde je teraz hlavným pomocným pracovníkom v kuchyni. Ponuku navštevovať kurz prípravy čašníka a kaviarenských zručností prijal s radosťou.

GLGN

22. 4. 2009 o 11:25

Mladý producent experimentálnej elektroniky menom GLGN (pôvodne Galgan) pochádza z dediny Moravský Svätý Ján, kde funguje aktívna multižánrová komunita. Na základe potreby prezentácie jej umeleckej tvorby sa podieľal na vzniku internetového vydavateľstva GERGAZ NETLABEL.

Aj v menšom meste chcem byť užitočná

17. 4. 2009 o 14:10

Zdravotne znevýhodnená Eva Husáková má rôzne pracovné skúsenosti. Do roku 2006 pomáhala v chránenej dielni Efekt v Pezinku ukladať pečivo na tácky a vážiť tovar. Neskôr vďaka Úradu práce v Pezinku absolvovala masérsky kurz a v rodinnom dome v Budmericiach s pomocou Agentúry podporovaného zamestnávania zriadili spolu s mamou masérsky salón.