Prihlásenie
Zabudli ste heslo?
|Registrovať
     
sme.sk

Legendy hokeja

Písali históriu slovenského hokeja. Vo svojej dobe patrili medzi najlepších hráčov sveta. Legendy hokeja predstavujú najvýraznejšie talenty tejto hry, ktoré sa navždy zapísali do sŕdc jej fanúšikov.

Jozef Golonka: Búrlivák s nosom na góly

3. 5. 2011 o 13:00

Patril k najväčším talentom povojnového svetového hokeja. Jeho impulzívny štýl hry a nos na góly z neho urobili ikonu tohto športu v Európe. Aj keď sa Jozef Golonka nikdy nestal majstrom sveta, navždy ostal hrdinom hokejovej odplaty Sovietom za august '68.

Dárius Rusnák: Kapitán majstrov sveta

25. 5. 2010 o 21:00

Bol druhým Slovákom s kapitánskym céčkom na hrudi v československom drese. Jeho útok s Libom a Lukáčom na krídlach nám závidel aj Viktor Tichonov. V lige sa preslávil lišiackými gólmi spoza brány. Dárius Rusnák dal Československu posledný titul šampiónov.

Igor Liba: Zrodený pre hokej

18. 5. 2010 o 14:00

Bol univerzálnym hráčom, ktorého nám závidela aj sovietska Zborná. Igor Liba ako kapitán dvakrát triumfoval s Košicami vo federálnej lige. Nakoniec dosiahol aj na pohár pre majstrov sveta. V NHL mal tú česť zahrať si s Wayneom Gretzkým.

Peter Šťastný: Hviezda v tieni Gretzkého

11. 5. 2010 o 14:00

Na hokejový olymp vystúpil už v mladosti. Stal sa dvakrát majstrom sveta a Slovan so svojimi bratmi priviedol k prvému historickému titulu. Najlepšie roky však prežil v kanadskom Quebecu. Peter Šťastný sa stal ikonou frankofónneho klubu Nordiques. Sledujte v seriáli SME Legendy hokeja.