Prihlásenie
Zabudli ste heslo?
|Registrovať
     
sme.sk

Básnici

Do slovenskej poézie vstúpili na prelome tisícročí. Svoje verše prinášajú v autorskom čítaní. Mladú generáciu básnikov predstavujú renomovaní kritici v seriáli TV SME.

Milovník textového experimentu

23. 10. 2010 o 12:00

Michal Habaj zaujal slovenskú kritiku ambivalentnou poéziou intelektuálneho typu. Patrí k najvýraznejším experimentátorom s textom. V seriáli TV SME Básnici recituje z pripravovanej zbierky.

Objaviteľka skrytých detailov

9. 10. 2010 o 12:00

Mária Ferenčuhová priniesla do slovenskej poézie svojský spôsob vnímania verša. Jej básne prekvapujú nevšednou citlivosťou pre detaily. V seriáli TV SME Básnici recituje zo zbierky Princíp neistoty.

Autorka praktickej poézie

18. 9. 2010 o 12:00

V tvorbe Kataríny Kucbelovej spoznáte vplyvy poézie Osamelých bežcov. Jej verše oveľa viac ako zmysly dráždia intelekt. V seriáli TV SME Básnici recituje úryvok zo zbierky Malé veľké mesto.

Básnik s dušou chlapca

11. 9. 2010 o 12:00

Radoslav Tomáš vrátil do mladej slovenskej lyriky poetiku silnej pocitovej vnímavosti. Jeho poézia očaruje objavnými metaforami. V seriáli TV SME Básnici recituje z pripravovanej novej zbierky.

Poetka presných obrazov

6. 9. 2010 o 18:00

Nóra Ružičková vstúpila do slovenskej poézie na konci 90. rokov svojskou poetikou odstupu a odosobnenosti. Výrazne tak ovplyvnila najmä ženskú lyriku. V seriáli TV SME Básnici recituje zo zbierky Parcelácia vzduchu.